2018. január 18. csütörtök - Piroska
Gázpisztoly

Tisztelt fórumozók! A Nethírlap fóruma politikamentes fórummá alakult, politikával kapcsolatos topikok, hozzászólások törölve lesznek.

Chrysler Voyager / Grand Voyager

NetHírlap / Fórum / 

Autó-motor, közlekedés

  / 

Chrysler Voyager / Grand Voyager

    
    Oldal: előző oldal / 1563következő oldal      bontás: 
Privát üzenetek

Bejelentkezés
Regisztráció
Adatmódosítás
Elfelejtett jelszó
Mail a moderátornak
Moderálás
Súgó
Fórumszabályzat

Keresés

Keresett kifejezés:

Keresés helye:



Részletes keresés

Kategóriák

Autó-motor
Család
Dühöngő
Fegyverek
GSM, távközlés
Hajózás
Hardver
Internet
Játékok
Kultúra
NetHírlap kávéház
Sport
Szex
Szoftver
Tudomány
Vallás
Zene

Legfrissebb 20

Macskaklub
KAJA - főzőcske topic
Zabálnivalók...
"RÉGIMÓDI" TOPIK III.
Chrysler Voyager / Grand Voyager
Természetfotózás
"Jónak" lenni Jó
Forza Schumi...
Csepptankos Jawa
Híd
Időjárás
Elmélkedések a Világ működésével kapc...
Női dolgok: kézimunka,kávé-csevegés
SuEllen bungalója
CHRYSLER STRATUS, CHRYSLER SEBRING
Fák, bokrok, és virágok, ill. ami köz...
Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország...
Tanulságos filmek
Hétköznapi matek
Automata váltó


 DT
    
2018-01-13 16:06:48  (62221)
  Neked is. :-)
Előzmény: CHman (62220)
Válaszok
 


 CHman
    
2018-01-11 15:15:53  (62220)
  BÚÉK :-) még időszerű ...

Válaszok
 


 dzseky
    
2018-01-09 20:32:26  (62219)
  2001-es voyager hatsó ajtó eladó ! Érd.:06-30-3006024 Képeket priviben tudok küldeni
Válaszok
 


 kerós
    
2017-12-13 10:34:32  (62218)
  Üdv !

Volt itt a fórumon több hasonló probléma régebben .
Emlékeim szerint mindenkinél más-más volt a megoldás . Vagy legalábbis a szerelők elvileg más hibaforrást találtak .

SZERINTEM lehet elkoszolódott üzemanyag rendszer , tönkremenő gázpedál , adagoló hiba , motorvezérlő hiba , esetleg valamely elektromos rendszeren kontakt hiba .

Amit legegyszerűbb ellenőrizni SZERINTEM , az talán egy gázpedál csere lenne . Következő lenne az üzemanyag szűrő cseréje esetlegesen az üzemanyag csövek és a tank tisztításával kombinálva . A többi már elég macerás .

Persze , lehet a legjobb egy hibakód olvasás lenne . Csak ehhez gyári kompjuter kellene .



Előzmény: meszi cgv (62217)
Válaszok
 


 meszi cgv
    
2017-12-11 12:28:23  (62217)
  Üdv mindenkinek. 2000évj 2.5 td voyagerem meg meg torpan, tehát gázadásra fullad, majd gázt felengedem és ujjboli gázadásra már minden jó. De azért idegesítő ,hogy (azért nem mindég) csak a második gázadásra megy rendesen. Valaki mondja meg mit kell cserélnem?? Köszönöm szépen!!

Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-11-23 09:58:23  (62216)
  Köszönöm! Meglett!
Előzmény: yellowangel (62215)
Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-11-15 09:16:02  (62215)
  99-es 2.5 TD kiegyenlítő tartályt keresnék....nem horror áron

köszi!
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-11-13 16:59:51  (62214)
   Hali! Ferszil, tudod a bajai Vörös Attila tel.számát? Privátba dobd már át légyszi. Esetleg van valakinek komputere eladó. (Meg van a szoft. száma.)
Előzmény: ferszil (62198)
Válaszok
 


 TB
    
2017-11-09 20:00:26  (62213)
  Köszönöm a segítséget!
Szerintem tudja az akinek szól.
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-11-06 15:15:01  (62212)
   Zola lehet, hogy kell a komputeres segítség.



Előzmény: zola voy (62182)
Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-11-02 09:41:05  (62211)
  Köszi!!
Arra gondoltam esetleg ha külön lenne az izzítás és a"hibajelzés" kanóc akkor a hibát meg lehetne szüntetni (nyissz) :)
DE ezek szerint a vezérlőn keresztül kapja mindkét jelet.... :(
Előzmény: kerós (62210)
Válaszok
 


 kerós
    
2017-10-31 21:44:48  (62210)
  Üdv !

Narancssárga fekete csíkkal .







Előzmény: yellowangel (62209)
Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-10-31 15:05:21  (62209)
  Sziasztok!

99-es 2.5 TD ki lett "ütve" az immo a motorvezérlőből...viszont most villog az izzítás visszajelző.
Milyen színű vezetékek mennek a visszajelzőhöz: Hátha valaki Tudja... :)

Köszi!!
Válaszok
 


 TB
    
2017-10-31 10:52:02  (62208)
  Hahó

Tudja valaki Rick4 telefonszámát?
Segítsetek egy privát üzenettel.

Hali
Válaszok
 


 kerós
    
2017-10-18 13:23:51  (62207)
  Üdv !

Akkor hosszas keresgélés után mégiscsak megoldódott a némaság rejtélye .



Előzmény: hortikaek (62206)
Válaszok
 


 hortikaek
    
2017-10-17 17:35:08  (62206)
  Helló!
Képzeld, a hangyszórók mentek tönkre.
Az orrom előtt cserélték ki mindkét elsőt és működik.
Nem hittem volna.......
Előzmény: kerós (62195)
Válaszok
 


 privatetravel
    
2017-10-15 19:17:49  (62205)
  Sziasztok! Visszatértünk a Voyihoz. Grand 2001 2.5 crd. Motortérből ciripelő hang hallható gázadásra. Tempomat alatt is folyamatos. Laikus vagyok :) Nem szeretném ha kisérleteznének a szerelők. Van esetleg konkrét tapasztalata valakinek ezügyben? Köszönöm
Válaszok
 


 kerós
    
2017-10-13 09:55:49  (62204)
  Üdv !

SZERINTEM előbb azt kellene kiderítened , hogy egyáltalán működik-e a meglévő távkapcsoló .

ÉN úgy gondolom , hogy csak akkor lehet házilag másik távkapcsot rátanítani , ha van egy működő "eredeti" . Ha nem így lenne , akkor egy gyári távkapcsolóval mondjuk úgy , minden hasonló Chryslert ki tudna nyitni valaki , aki ismeri a rátaníttatás fortélyát .

Tehát SZERINTEM , ha működik a meglévő távkapcsoló , akkor azt csak szakszervizben , vagy olyan szervizben tudják rátanítani a vevő egységre , ahol van gyári hibakód olvasó számítógép .



Előzmény: meszi cgv (62202)
Válaszok
 


 Bundi97
    
2017-10-12 19:49:08  (62203)
  Hali!
A műszeregység csatlakozójánál szokott kirepedni a forrasztás, azt kell újraforrasztani...
Kezdetnek szokott működni a műszerfal tetejének csapkodása is, de hosszútávon nem megoldás... :)
Előzmény: vadlud (62199)
Válaszok
 


 meszi cgv
    
2017-10-11 15:16:52  (62202)
  Sziasztok. Valaki eltudja mondani hogy kell a központi zár távirányítóját betanítani?Egyiket elveszítettem (otthon, már 3 hónapja) a másik meg nem volt használva évekig, és most nem nyit-zár, de halottam hogy belehet "tanítani" Köszi.

Válaszok
 


 meszi cgv
    
2017-10-11 15:11:11  (62201)
  szia nekem az immobiliser véget csinálta ezt, hogy elindult és mindjárt le is ált alarm set vilog és bimmbammolt.

Előzmény: vadlud (62199)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-10-03 19:13:56  (62200)
   Ferszil köszi az infót! Jelenleg most is egy ajánlott szakinál van,innen kaptam ezt a forrást is(kiderült ismerem is ). Keresgélős a dolog, Komputer kiolvasva, hibának motor túlmelegedést jelez, hőfokgomba kiiktatva ellenállással, de úgy sem működik.Kód azonos komputerrel sem megy, így marad a keresgélés.

Előzmény: ferszil (62198)
Válaszok
 


 vadlud
    
2017-09-24 13:38:16  (62199)
  Üdv Mindenkinek!
98-as td-m szívat rendesen. Gyújtás ráadása után beindul, de kb 4-5 másodperc után leáll. Set alarm világít és bimmbammól. Ha újra próbálok indítozni nem húz meg az önindító reléje, izzítás sem világít. 10 perc várakozás után lehet ismét indítani, de a jelenség ugyanaz. El kezdtem keresni a hibát és az adagolónál gyanítok valamit. Ha a jobbos tonynál széthúzom az adagoló csatiját, akkor megszűnik az alarm set, és annyit indítózhatok amíg akarok. A hdk-ban található üzemanyag hőmérséklet jeladó rossz értéke le tudja tíltani a motorvezérlőt?
Válaszok
 


 ferszil
    
2017-09-23 09:36:07  (62198)
  hali

Szeged... Baja nincs messze :-)
ott van az egyik felkészült bontó és szervíz - Voyager System - Vörös Ati csapata..
őt tudom ajánlani..
Előzmény: Chrislers (62188)
Válaszok
 


 kerós
    
2017-08-30 11:13:04  (62197)
  Üdv !
 
Az első hangszóró csatlakozójában , de valójában csak a kábelköteg csatlakozójában azért van négy vezeték , mert a 4 hangszórós alap rendszerben a fejegységtől kapja a jelet . Míg , a 8 hangszórós prémium rendszerben az első ajtóban lévő hangszóró erősítőjéről . Ezért kettő kábelezés van az első hangszórókhoz vezetve .

Azért nem olyan egyszerű sajna a fűtőradiátorhoz hozzáférni , kiszerelni . Nem biztos hogy egyszerűbb , de lehet , hogy jobban járnál az egész hűtővíz rendszer áttisztításával , mert akkor utána az egész rendszer tiszta lenne .



Előzmény: hortikaek (62196)
Válaszok
 


 hortikaek
    
2017-08-29 21:00:30  (62196)
  Sajna továbbra is csönd van.
Hiába mozgattam, fújtam kontakt sprayvel a pedálok feletti csatlakozót.
A napokban több időm lesz, megpróbálok direktbe adni a hagszóróknak.
Csak azt nem értem, hogy négy vezetéket kapnak???????????
Sajna a tél közeleg és a hűvösebb napokon azt látom,hogy fűtésre kapcsolva kevesebb levegő jön a nyílásokon/ a klíma kifogástalan, tehát nem a ventillátorral van gond/.Arról nem beszélve, hogy nem is olyan forró, mint régebben.
Ezért kellene hozzáférnem a radiátorhoz.
Gondolom kívül-belül tisztítani kellene.
Szeretném látni,hogy néz ki.:)
Köszi a segítséget!!!!!
Előzmény: kerós (62195)
Válaszok
 


 kerós
    
2017-08-29 19:52:03  (62195)
  Üdv !

Mi lett a végeredmény a hangszórók némaságával kapcsolatban ?

Gázpedál fölött benézel a műszerfal alá és ott lesz kissé a jobboldal irányában a műszerfalburkolat mögött .



Előzmény: hortikaek (62193)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-29 17:41:28  (62194)
   Küldtem! Köszi!!!



Előzmény: Rick4 (62192)
Válaszok
 


 hortikaek
    
2017-08-29 14:31:23  (62193)
  Sziasztok!
98-as 2.5 td fűtőradiátorhoz hogy férek hozzá, hol találom?
Köszi!
Válaszok
 


 Rick4
    
2017-08-28 08:45:26  (62192)
  Nem tudom mivel akarod lepróbálni a computert, én nem tudok neked adni másikat, csak ha a tied már kuka, én amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom tizenéve. Volt olyan, aki kéziről csinált automatát, aztán automatáról kézit, mindezt kézzel átkábelezve, volt motortéri tüzes autó, amit szintén átkábeleztek kézzel, talán van némi rálátásuk, meg szakmai tapasztalatuk.  Amennyiben te is úgy látod, hogy lassan ideje lenne, ha az autód egy hozzáértő szerelőhöz kerülne, aki a gyógyítás irányába halad vele, írj egy privátot, adom az elérhetőséget.

Előzmény: Chrislers (62191)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-23 16:16:05  (62191)
 
 De villamoságilag is? Amúgy megköszönném, annyit még kiderítettem, hogy a komp. közvetlen ad jelet a trafónak. Viszont lepróbálhatnánk a komputeremet, ha gondolod, na meg persze ha típus-azonos ( Nem akarom rád erőltetni).


Az üzenetet a felhasználó 2017-08-23 16:20:35-kor módosította.
Előzmény: Rick4 (62190)
Válaszok
 


 Rick4
    
2017-08-23 10:31:51  (62190)
  Én is szegedi vagyok, tudok jópár szerelőt, aki képben van az amerikai autókkal.

Előzmény: Chrislers (62188)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-22 08:41:51  (62189)
   Közben megnéztem a gyújtótrafó reléjét, az is működik. Este kikaptam a komputert, most keresek rá teszt alanyt.



Előzmény: Chrislers (62188)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-19 18:00:57  (62188)
   Ja bocs!  Szegeden vagyok. Erre sajnos amerikai autókat nem igen vállalnak, főleg ilyen keresgélős problémával.



Előzmény: zola voy (62187)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-19 16:06:53  (62187)
  Ez is egy megoldás lehet...de még mindig nem tdjuk, merre kellene a segítség!


Előzmény: Chrislers (62186)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-19 15:42:36  (62186)
   Jeladók mérve lettek,azok jel szerint jók, a komputer verzió nekem is rizikós egy kicsit így, viszont arra is gondoltam, hogy az enyémet kellene belerakni egy másik autóba.



Előzmény: zola voy (62185)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-19 13:36:43  (62185)
  Gondolkodtam egy kicsit...a főtengely jeladó jól be van állítva? Egyik alkalommal a váltó csere után a jelenség ugyan ez volt, csak 2 henger kapott szikrát...2 egymás utáni, arra már nem emlékszem melyik kettő volt, de vagy 1-2, vagy 2-3, és így valamelyek...beljebb tettem a jeladót, és már rendesen indult, ment is...

Előzmény: Chrislers (62181)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-19 13:26:09  (62184)
  Igen, ilyen már volt...többször is az évek alatt...



Előzmény: Rick4 (62183)
Válaszok
 


 Rick4
    
2017-08-19 13:12:35  (62183)
  És ha kábelköteg gond van, nem kell összeégésre gondolni, elég egy kidörzsölődés is,  rádugja a computered, pukk, és mivel nem javul meg, visszaadja..
Félreértés ne essék, nem a kollégával van baj, de történt már meg ilyen eset. A 3. computer után lett gyanús, fél nap alatt megtalálták a hibát, a 4. azóta is dolgozik az autóban.

Előzmény: zola voy (62182)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-19 10:26:25  (62182)
  Merre laksz? Komputerem van, próbára kölcsön tudom adni, ha nem az a hiba vissza adod, ha az, akkor valahogy megegyezünk... :)



Előzmény: Chrislers (62181)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-17 19:48:14  (62181)
   Üzemanyag ellátás ok. Jeladók ki lettek mérve azok is ok. Végigpróbálgatva két hengeren van csak szikra. Gyújtótrafó másikkal próbálva is ugyan azt produkálja. Lehet, hogy komputer lesz.


Előzmény: zola voy (62180)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-15 13:36:04  (62180)
  ...és miért nem indul? Gyújtás, vagy üzemanyag? Tápszivattyú kap feszültséget?

Előzmény: Chrislers (62179)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-15 07:05:34  (62179)
 
 Ez is felmerült bennem, de tudomásom szerint nincs benne. Gyári riasztó van, de nem használom, mert az egyik záram ragad és trükkösen lehet csak bejutni. Az csinált már olyat, hogy indítás után beriasztott és letiltott. Azért gondolom, hogy nem ezek, mert menet közben állt meg, majd hol elindult, hol nem.Jeladó csere után meg semmi, de a régit visszarakva sem.




Az üzenetet a felhasználó 2017-08-15 07:10:47-kor módosította.
Előzmény: zola voy (62178)
Válaszok
 


 zola voy
    
2017-08-12 13:48:16  (62178)
  immo nem tilt véletlenül?



Előzmény: Chrislers (62177)
Válaszok
 


 Chrislers
    
2017-08-10 12:57:05  (62177)
   Helló!

Probléma továbbra is ugyanaz. Szikra nincs, Főtengely, vezérműtengely jeladók kicserélve.(3,3 -as). Ötlet???



Előzmény: Chrislers (62158)
Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-08-10 10:23:35  (62176)
  Belső nyitóval......
Ajtóoszlop teteje egy kicsit elfeszít aztán egy hosszabb dróttal meghúzni a belső nyitót
Előzmény: meszi cgv (62175)
Válaszok
 


 meszi cgv
    
2017-08-09 21:31:24  (62175)
  A VOYAGER 2.5 TD 2000 ÉVJ



Előzmény: meszi cgv (62174)
Válaszok
 


 meszi cgv
    
2017-08-09 21:29:06  (62174)
  Üdv mindenkinek.
 Régen voltam erre, de sajnos történt egy gyújtás kapcsoló tönkremenés, mindent szétszedtem a régi és az új gyújtáskapcsoló a kezembe, ajtón a zárógombot lenyomtam egy párszor( működik e? működött) ajtó becsap ( ebéd) a kulcs bent,( az aksiról sarú levéve) az Összes ajtó lezárva. KI KELLENE NYITNOM, MI A LEGG FÁJDALOM MENTESEBB MEGOLDÁS? SEGÍTSÉG NAGYON ELKEL MOST.  KÖSZI




Válaszok
 


 yellowangel
    
2017-08-08 18:27:25  (62173)
  Sziasztok!

Sajnos az Én Voyim is megadta magát. 2.5 TD 99-es évjáratú.
Már 2 alkalommal letiltott az ALARM SET de akkusaru le-fel kicsit vártam és elindult. De most 3.-ik alkalomra már az önindító sem teker....megoldás biztos van csak győzze pénztárcával a gazdi.. :)
Válaszok
 


 automobi
    
2017-08-03 19:55:06  (62172)
  főtengely jeladó szokott ilyet csinálni
Előzmény: Zoli1113 (62171)
Válaszok
 


NetHírlap / Fórum / Autó-motor, közlekedés / Chrysler Voyager / Grand Voyager
      Oldal:  / 1563      bontás: 


Név: 
       Jelszó: